Dzień Kropki

W 2003 roku znany amerykański pisarz i ilustrator książeczek dla dzieci, Peter H. Reynolds, wydał opowieść The Dot. Opowiada ona o Vashti, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie i swoje możliwości. Opowieść ta stała się inspiracją dla wielu nauczycieli, dzięki którym w 2008 roku powstał:„ Międzynarodowy Dzień Kropki”. Inicjatywa ta ma pobudzać kreatywność, pomysłowość oraz wiarę we własne możliwości. Jest doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów.

W tym roku szkolnym dzieci klas I-III wzięły udział w obchodach tego święta. Świętowanie rozpoczęto od się pogadanki na temat książki „The Dot” oraz rozmowy o dziecięcych talentach i mocnych stronach. Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć inspirowanych kropką. Tym razem uczniowie w grupach grali w popularną sprawnościową grę: „Twister”, następnie tworzyli różnorodne prace plastyczne z udziałem kropek.

To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Anna Trojanowska