Kubuś Puchatek

W dniu 23 września br. do świetlicy przybyli nieoczekiwani, jednak bardzo mile widziani goście - pani dyrektor Dominika Ugorek oraz pani Joanna Głowacz.

Pani Asia głośnym czytaniem fragmentu bajki „Kubusia Puchatek” przybliżyła dzieciom postać tytułowego bohatera i jego przygód, następnie czytanie kontynuowała pani dyrektor. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwały się w wypowiadane słowa.

W książkach znajdujemy często fragmenty, które mogą posłużyć jako rozwiązania konkretnych sytuacji, z którymi dziecko styka się w życiu. Dobra literatura dla dzieci daje dobre wzorce. Czytanie uczy dzieci odróżniania dobra od zła i zachęca od refleksji - tak ważnej w dzisiejszym świecie zdominowanym przez agresywne wzorce kultury masowej.

Kolejnym punktem była wspólna zabawa ruchowa, po niej przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Wszystkie dzieci w wyśmienitych humorach kolorowały obrazki konturowe związane z Kubusiem Puchatkiem.

Był to dzień pełen pozytywnych emocji.

Anna Trojanowska