Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

Opiekun biblioteki: p. Justyna Waścińska

KIERMASZ KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• Opublikowano: czwartek, 25 marzec 2021 10:35

Co roku jesienią i wiosną odbywają się w bibliotece szkolnej w Szkole Podstawowej im. Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie kiermasze z hurtowni Taniej Książki, które cieszą się dużą frekwencją wśród kupujących. Książki, które można zakupić na kiermaszu to literatura dla dzieci i młodzieży, słowniki i atlasy. Za współpracę z hurtownią Taniej Książki biblioteka otrzymuje w formie rabatu ciekawe książki, które po zaksięgowaniu trafiają na biblioteczne regały a następnie do czytelnika.

Joanna Głowacz

„Mała książka - wielki człowiek”

• Opublikowano: środa, 10 luty 2021 12:14

W zimowy, mroźny poranek do biblioteki szkolnej zawitali pierwszoklasiści z wychowawczyniami. Uczniowie pierwszych klas uczestniczą w kampanii „Mała książka - wielki człowiek”, która jest realizowana przez Instytut Książki.
Jest to Trzeci etap projektu „Mała książka – wielki człowiek” który został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania,
a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Wszystkim pierwszoklasistom zostały przekazane przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze.

Poprzez działania promocyjne w telewizji, radiu, internecie zachęcamy rodziców, dziadków i opiekunów do tzw. czytania i przypominamy o roli książki w życiu dziecka. A uczniom klas pierwszych życzymy udanej zabawy z alfabetem.

Joanna Głowacz

Więcej zdjęć w Galerii...

MIKOŁAJKOWY KONKURS CZYTELNICZY

• Opublikowano: czwartek, 28 grudzień 2017 12:20

Miłym akcentem mikołajkowym w bibliotece szkolnej w Szkole Podstawowej im. Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie był konkurs czytelniczy dla klas trzecich.
Do rywalizacji w pięknym czytaniu stanęło 9 uczniów z klasy 3B i klasy 3C. Uczniowie czytali opowiadanie o Świętym Mikołaju. Komisja oceniająca w składzie pani Anna Jamroży Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Bartkowiaka, pani Kamila Malecha Dyrektor Biblioteki Publicznej w Jutrosinie oraz pani Alina Błaszyk nauczyciel języka polskiego w naszej szkole I pani Joanna Głowacz wybrały najlepiej czytających Mikołajków i przyznały następujące miejsca:
Michał Grzeszczuk z klasy 3b
Joel Karbowiak z klasy 3c
Dwa równorzędne miejsca Zofia Wormuth oraz Otylia Robaszyńska z klasy 3b
Komisja oceniająca postanowiła również przyznać wyróżnienie dla Sylwii Michalak z klasy 3b.
Osoby te otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy, które wręczyła pani wicedyrektor Anna Jamroży.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zakładki do książek od Pani Dyrektor Kamili Malechy. Gośćmi specjalnymi w przerwie podczas trwania konkursu byli uczniowie klas siódmych przebrani za mikołajów, aniołów i śnieżynki, którzy swoją obecnością przybliżyli nam świąteczne tradycje. Organizatorem konkursu czytelniczego była Joanna Głowacz nauczyciel – bibliotekarz.

Joanna Głowacz

Kiermasz książek w bibliotece szkolnej

• Opublikowano: wtorek, 30 maj 2017 08:29

Co roku jesienią i wiosną odbywają się w bibliotece szkolnej w Szkole Podstawowej im .Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie  kiermasze z  hurtowni Taniej Książki,  które cieszą się dużą frekwencją wśród kupujących.  Książki, które można zakupić na kiermaszu to literatura dla dzieci i młodzieży, słowniki i atlasy.  Za współpracę  z hurtownią Taniej Książki biblioteka otrzymuje w formie rabatu ciekawe książki, które po zaksięgowaniu  trafiają na biblioteczne regały a następnie do czytelnika.

Również w bieżącym roku szkolnym odbywa się wiosenny kiermasz  w bibliotece szkolnej. Książki można zakupić w godzinach otwarcia biblioteki szkolnej w godzinach od 8.00 do 14.00. Zapraszam.

Joanna Głowacz

Konkurs plastyczny "Wiosna - najpiękniejsza pora roku"

• Opublikowano: wtorek, 30 maj 2017 08:28

Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny „Wiosna – najpiękniejsza pora roku”.

Wpłynęły prace uczniów klas trzecich i szóstych. Uczniowie wykazali się bogatą wyobraźnią  i artyzmem.  Postanowiono nagrodzić trzy uczennice

• Katarzynę Michalak z klasy 3B
  • Weronikę Zawidzką z klasy 3A
  • Karolinę Piotrowiak z klasy 6A

Nagrody wręczono w pierwszym dniu wiosny 21 marca. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za udział w konkursie. Prace można oglądać na wystawie w holu szkoły.

Joanna Głowacz

Wystawa pt. "Historia mojej rodziny"

• Opublikowano: wtorek, 30 maj 2017 08:25

W bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę pt: „Historia Mojej Rodziny”. Uczniowie klas czwartych pod kierunkiem pana Andrzeja Musielaka przygotowali drzewa genealogiczne swoich przodków. Prace zachwycają doskonałą znajomością historyczną rodzin oraz piękną estetyką wykonania. Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia wystawy do biblioteki szkolnej w godzinach jej otwarcia od 8.00 do 14.00.