„Mała książka - wielki człowiek”

W zimowy, mroźny poranek do biblioteki szkolnej zawitali pierwszoklasiści z wychowawczyniami. Uczniowie pierwszych klas uczestniczą w kampanii „Mała książka - wielki człowiek”, która jest realizowana przez Instytut Książki.
Jest to Trzeci etap projektu „Mała książka – wielki człowiek” który został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania,
a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Wszystkim pierwszoklasistom zostały przekazane przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze.

Poprzez działania promocyjne w telewizji, radiu, internecie zachęcamy rodziców, dziadków i opiekunów do tzw. czytania i przypominamy o roli książki w życiu dziecka. A uczniom klas pierwszych życzymy udanej zabawy z alfabetem.

Joanna Głowacz

Więcej zdjęć w Galerii...