MIKOŁAJKOWY KONKURS CZYTELNICZY

Miłym akcentem mikołajkowym w bibliotece szkolnej w Szkole Podstawowej im. Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie był konkurs czytelniczy dla klas trzecich.
Do rywalizacji w pięknym czytaniu stanęło 9 uczniów z klasy 3B i klasy 3C. Uczniowie czytali opowiadanie o Świętym Mikołaju. Komisja oceniająca w składzie pani Anna Jamroży Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Bartkowiaka, pani Kamila Malecha Dyrektor Biblioteki Publicznej w Jutrosinie oraz pani Alina Błaszyk nauczyciel języka polskiego w naszej szkole I pani Joanna Głowacz wybrały najlepiej czytających Mikołajków i przyznały następujące miejsca:
Michał Grzeszczuk z klasy 3b
Joel Karbowiak z klasy 3c
Dwa równorzędne miejsca Zofia Wormuth oraz Otylia Robaszyńska z klasy 3b
Komisja oceniająca postanowiła również przyznać wyróżnienie dla Sylwii Michalak z klasy 3b.
Osoby te otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy, które wręczyła pani wicedyrektor Anna Jamroży.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zakładki do książek od Pani Dyrektor Kamili Malechy. Gośćmi specjalnymi w przerwie podczas trwania konkursu byli uczniowie klas siódmych przebrani za mikołajów, aniołów i śnieżynki, którzy swoją obecnością przybliżyli nam świąteczne tradycje. Organizatorem konkursu czytelniczego była Joanna Głowacz nauczyciel – bibliotekarz.

Joanna Głowacz