Wizyta w Bibliotece Miejskiej

W dniu 19.11.2019r. uczniowie uczęszczający na świetlice szkolną udali się z wizytą do biblioteki miejskiej, gdzie odbyli lekcję biblioteczną. Tematem spotkania było zapoznanie się z ptakami Polski. Spotkanie w bibliotece nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie wysłuchali fragmentów książki pt.: „Drapieżniki”, sami też chętnie czytali. Pani bibliotekarka przygotowała mnóstwo informacji w formie zagadek, dotyczących ptaków - miejsca życia , żerowania czy ubarwienia. Na koniec uczniowie wykonali pracę plastyczna - „Wesoły Gawron”

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, uśmiechnięci i bogatsi o nowe czytelnicze doświadczenia.

Anna Trojanowska