„ANDRZEJKOWY WIECZÓR W BIBLIOTECE SZKOLNEJ”

„ANDRZEJKOWY WIECZÓR W BIBLIOTECE SZKOLNEJ - przeglądanie zakupionych nowości wydawniczych w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zabawy czytelnicze i zręcznościowe oraz dyskoteka z konkursem na najbardziej oryginalny strój ulubionego i bohatera książkowego (wszystkie klasy z naszej szkoły).

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”.

Za nami kolejna noc w roku, kiedy świat realny połączył się ze światem magii, czarów, …wróżb. W dawnych czasach wróżby andrzejkowe były przeznaczone tylko dla panien, które chciały wyjść za mąż. Ludzie bardzo wierzyli w takie przepowiednie, dlatego każda dziewczyna wróżyła sobie osobno i trochę w ukryciu. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Andrzejki to niezwykły dzień, pełen wróżb, magii a także świetna okazja do zabawy, spotkania w gronie koleżanek i kolegów, a także, chociaż już coraz rzadziej, do wróżenia. I chociaż z powodu pandemii nie odbyła się andrzejkowa dyskoteka to uczniowie wesoło bawili się przed komputerem. Ten niezwykły czas miał miejsce w poniedziałek 30 listopada 2020, kiedy to w bibliotece szkolnej, uczniowie dzięki aplikacji Teams poznali tradycje i obyczaje związane z tym świętem. Zorganizowano również wystawę książek zakupionych z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, są to książki, które swoją treścią nawiązują do magii, wróżb, telepatii i fantastyki.

Biblioteka szkolna bardzo serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do wypożyczania nowych książek.