Wycieczka w rejony Kotliny Kłodzkiej

1 czerwca 2023 roku uczniowie klas IV b i VI a wraz z opiekunami : panią Renatą Włodarczak, panią Renatą Piotrowską i panem Andrzejem Walczakiem wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę w rejony Kotliny Kłodzkiej. Pierwszym zwiedzanym obiektem było Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Uczestnicy wycieczki oprócz zdobywania cennych historycznych informacji na temat produkcji papieru i banknotów mogli zobaczyć jak zrobić papier metodą czerpania. Było to ciekawe i pouczające przeżycie. Następnym etapem była wspinaczka po 665 schodkach na najwyższy szczyt Gór Stołowych, czyli Szczeliniec Wielki(919 m n.p.m.), skąd podziwiali piękne widoki na okolice, jak również oglądali fantastycznie wyrzeźbione przez wiatr, deszcz i lód formy skalne przypominające ludzi i zwierzęta. Oprócz widowiskowych skał przechodzili przez głębokie wąwozy i korytarze (Piekiełko, Diabelska Kuchnia). W niektórych zacienionych rozpadlinach leżał jeszcze śnieg. Piękna pogoda sprzyjała wędrówce i upajaniu się cudami natury. Pełni wrażeń, bogatsi o zdobytą wiedzę, z bagażem wspomnień wrócili do Jutrosina.

Renata Piotrowska