Pasowanie na czytelnika

W maju w naszej szkole odbyło się uroczyste "Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika". Uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zanim złożyli przyrzeczenie otrzymali garść nt. wypożyczania książek i zasad zachowania się w bibliotece oraz obejrzeli przedstawienie " Zaczarowany bajek świat". Uroczystość uświetnił zespół taneczny pod nadzorem p. Iwony Kubinka. Wszyscy świetnie się bawili!

W części oficjalnej uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę otrzymali pierwszą zakładkę do książki oraz dyplom.

Na zakończenie Wszyscy udali się do biblioteki szkolnej i wypożyczyli swoją pierwszą książkę.