"Śniadanie daje moc"

Klasa 3a i 3b (zdjęcia)

Klasa 2a (zdjęcia)

Klasa 2b (zdjęcia)

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej się koncentrują podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

8 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Jutrosinie w klasach I-III zorganizowały wspólne śniadanie przyłączając się po raz pierwszy do programu „Śniadanie Daje Moc”. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się edukacją dzieci na temat zdrowego odżywiania.

Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowywały wspólny posiłek, co sprawiło im wiele przyjemności. Mogły spróbować innych smaków, dowiedzieć się co lubią jeść na śniadanie inne dzieci oraz dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

W przygotowaniu posiłku uczestniczyli nauczyciele i rodzice, po czym w miłej i radosnej atmosferze spożywano wspólne śniadanie na stołówce szkolnej.

Po zakończonej konsumpcji ułożono smakowite kanapki i sałatki na tacach i przygotowano „szwedzki stół”. Wtedy zaproszono na degustację pozostałych uczniów szkoły wraz z nauczycielami.

Na holu szkoły widniała przygotowana wcześniej gazetka edukacyjna promująca cel udziału w akcji „Śniadanie Daje Moc”.

Cała akcja uświadomiła ważność spożywania śniadania i jego zalet oraz kwestię zdrowego odżywiania. Sprawiła dzieciom wiele radości, a także satysfakcji z możliwości dzielenia się z innymi.

Mamy nadzieję powtórzyć akcję za rok.

Anna Kaczor