Program Narodowego Rozwoju Czytelnictwa

Ruszamy z programem Narodowego Rozwoju Czytelnictwa jak wiecie otrzymaliśmy 12.000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej.

Kupując książki do biblioteki szkolnej pragniemy spełnić oczekiwania czytelników i zakupić takie pozycje, które są zgodne z ich oczekiwaniami i zainteresowaniami.

W ramach pozyskanych środków możemy kupić:

• książki będące nowościami wydawniczymi;
  • nowe egzemplarze lektur obowiązkowych i nadobowiązkowych;
  • książki obrazkowe;
  • książki z powiększoną czcionką;
  • książki uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych.

W ramach pozyskanych środków nie możemy kupić:

• podręczników;
  • słowników, encyklopedii;
  • filmów;
  • gier komputerowych i planszowych.

Zgłoszone w wyniku konsultacji propozycje zostaną przeanalizowane pod kątem zasadności zakupu, biorąc pod uwagę przede wszystkim aktualny stan naszego księgozbioru i potrzeby czytelników. Ostateczna propozycja zakupu zostanie opublikowana na stronie internetowej oraz tablicy przed biblioteką. Zgodnie z warunkami programu lista zostanie również przedstawiona do zaopiniowania przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski.

Aby tak się stało prosimy wszystkich chętnych i zainteresowanych książkami (uczniów, rodziców i nauczycieli) o wypełnienie poniższej ankiety

(ankieta jest anonimowa).