Święto jabłka

"Anglicy mawiają: zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci wcale potrzebny. Dietetycy zalecają zjedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia – rano dla urody, a wieczorem dla dobrego zdrowia."

W dniu 27.10.2017 tradycyjnie obchodziliśmy Święto Jabłka. Z tej okazji, uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami oraz rodzicami, przygotowali potrawy, których głównym składnikiem są jabłka. Prezentacja połączona z degustacją odbyła się 4 godzinie lekcyjnej w holu szkoły. Na pięknie udekorowanych stołach pojawiły się same pyszności. Wśród przygotowanych potraw były naleśniki z jabłkami, rogaliki, ciasta, kanapki z musem jabłkowym, a nawet "rajskie jabłuszka". Uczniowie zaprezentowali również różne odmiany jabłek z polskich sadów.
Ponadto, w tym dniu osoby ubrane na kolorowo otrzymały odznakę w kształcie jabłka. Uczeń posiadający taką odznakę był zwolniony z odpowiedzi ustnej lub niezapowiedzianej kartkówki ;)
Dziękujemy Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom za zaangażowanie i pomoc.

Samorząd Uczniowski