Z Samorządem na TY

Damian Nowicki uczeń klasy 8a , jako jedyny z naszej szkoły w tym roku szkolnym zdecydował się na udział w III edycji konkursu "Z Samorządem na TY" dedykowanego uczniom klas 7 i 8 z Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs organizowany przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie wraz z pozostałymi Centrami w siedzibami w Kaliszu, Lesznie, Pile i Poznaniu w partnerstwie z Towarzystwem Samorządowym w Koninie.

Celem Konkursu jest rozwój kompetencji obywatelskich młodzieży, przybliżenie wiedzy z zakresu funkcjonowania i rozwoju samorządu terytorialnego oraz wzbudzenie zainteresowania ideą samorządności. Ponadto kształtowanie świadomości obywatelskiej; wzmacnianie więzi ze społecznością lokalną; promowanie postaw prospołecznych; przygotowanie do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym.

Damian zakwalifikował się do drugiego etapu tego konkursu , czyli był wśród 10 osób , które w naszym subregionie rozwiązały test prawidłowo i szybciej niż pozostali. W II etapie brało udział 50 uczniów z całego województwa i najlepsza 10 przechodziła do ścisłego finału. Stopień trudności zagadnień był wysoki, a presja czasu dawał dodatkowy stres. Damian dobrze poradził z tym wyzwaniem ,ale to nie wystarczyło by zakwalifikować się do ścisłego finału. Jesteśmy dumni z Damiana - z jego odwagi i wytrwałości. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Izabela Wróblewska