Z Maryją do Betlejem...

Tradycją Szkoły Podstawowej w Jutrosinie jest to, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie z nauczycielami przygotowują przedstawienie o tematyce świątecznej. Tak było i tym razem.

Jako że w tym roku obchodzimy 800. rocznicę zapoczątkowania przedstawień bożonarodzeniowych, 22 grudnia uczniowie z Kółka Teatralnego zaprezentowali tradycyjne jasełka. Za ich twórcę uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku w Greccio. Zwyczaj zaś przywędrował z Włoch do Polski na przełomie XIV i XV wieku i stał się zbieżny z kolędowaniem.

Spektakl, przygotowany z pomocą pani Beaty Wielebskiej i pani Klaudii Kasprzak, nadał przedświątecznemu czasowi wymiar duchowy. Widzowie mieli możliwość odpoczęcia od zgiełku, chaosu i współczesności. Była to chwila spokoju i wytchnienia, a taki powinien być prawdziwy sens BOŻEGO NARODZENIA!

Marlena Janura