Obchody rocznicy Święta Niepodległości

"Dziś jest wielka rocznica - 11 listopada. Tym, co zmarli za ojczyznę, hołd wieczności Polska składa".

W przeddzień obchodów rocznicy Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Jutrosinie przypomnieli o doniosłych czynach sprzed lat. W inscenizacji, którą z tej okazji przygotowano uczniowie wprowadzili w patetyczny nastrój zgromadzonych w jutrosińskim Domu Kultury : Pana Burmistrza, Dyrekcję szkoły, Księdza Proboszcza, Pana Ireneusza Mikołajewskiego, grono pedagogiczne oraz swoich rówieśników. Przypomnieli dramatyczną zmagania Polaków i ich poświęcenie w walce o niepodległość. Przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne ze 123 lat niewoli i determinację naszych przodków w walce o wolną Polskę.

Justyna Waścińska, Beata Wielebska, Izabela Wróblewska