Konkurs z języka niemieckiego

SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

,,ATRAKCJE TURYSTYCZNE KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH”

29 maja 2023 roku odbyło się ogłoszenie wyników konkursu z języka niemieckiego ,,Atrakcje turystyczne krajów niemieckojęzycznych”.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas 7 i 8. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzania wiedzy na temat kultury i atrakcji turystycznych miast krajów niemieckojęzycznych. Zadaniem uczniów było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat wybranego miasta z krajów DACHL i przedstawienie w niej ich walorów turystycznych.

Uczniowie wykazali się duża kreatywnością, ponieważ przygotowali bardzo interesujące prezentacje multimedialne o takich miastach jak: Berlin, Drezno, Frankfurt nad Menem, Monachium, Vaduz Wiedeń oraz Leverkusen.

Spośród 14 prezentacji wybranych zostało 6, które zostały nagrodzone.

Pierwsze miejsce zajął Jakub Jędrkowiak – klasa 8a

Drugie miejsce ex aeque:  Natalia Dolińska – klasa 8a

Natalia Pawlicka – klasa 7a

Trzecie miejsce: Miłosz Kozłowski – klasa 8b

Wyróżnienie otrzymały uczennice klasy 8c Adrianna Ciesielska i Anastazja Jakubowska.

Zwycięzcom konkursu i wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom gratuluję

Magdalena Wawrzyniak