Światowy Dzień Pluszowego Misia
W dniu 24 listopada 2017 roku zorganizowano w Szkole Podstawowej im. Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie uroczystość z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Już po raz piąty obchodzono to święto w naszej szkole. Zaproszono wszystkich uczniów z klas pierwszych, drugiej, trzecich, czwartych, piątych i szóstych wraz z wychowawcami. Tematem przewodnim tegorocznego święta był PRZYJACIEL.
Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta jest przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciele, miłość i ciepło. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Największą niespodziankę dzieciom sprawił chodzący miś w którego postać wcielił się uczeń klasy siódmej. Nie było chyba w szkole tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca. Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy zdjęcia swoim przyjaciołom.
Wszystkie dzieci śpiewały z naszym gościem Misiem piosenki o przyjacielu oraz oglądały przygotowaną prezentację multimedialną o niedźwiadkach z bajek. Dzieciom spodobały się wierszyki i ochoczo odpowiadały na zadawane zagadki związane z Kubusiem Puchatkiem. Bezbłędnie umiały wymienić najbardziej popularne misie.
Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może trochę zapomnianych. Dorośli także powrócili pamięcią do swojego dzieciństwa. Z radością a niejednokrotnie z duma opowiadali swoich pluszowych misiach z dzieciństwa.
Na zakończenie spotkania wszyscy zgodnie stwierdzili, że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.
Uroczystość związaną ze Świętem Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Jutrosinie zorganizowała i zrealizowała Joanna Głowacz wraz z uczniami klasy siódmej.
Joanna Głowacz