Podsumowanie Dnia Kropki
Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie.Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.
Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów. My również wzięliśmy udział w tej akcji.
Wyniki konkursu plastycznego "Zakropkowani"
1 miejsce Zuzanna Duda
2 miejsce Adrianna Ciesielska
3 miejsce Izabela Grzelak
Najlepszym "Poszukiwaczem Kropek" okazała się Patrycja Kuczyńska z klasy VI A.
Gratulujemy!
Zachęcamy do aktywnego udziału w Dniu Kropki w przyszłym roku szkolnym.
Samorząd Uczniowski
Lekcja religii:
W dniu 19.09.2018 r. w klasie 7 a wprowadziłem uczniów w istotę Dnia Kropki i przeprowadziłem 10 minutowe zadanie polegające na wypisaniu na kolorowych kartkach swoich 3 talentów, które posiadają lub które chcą rozwijać. Nawiązałem do ewangelicznej przypowieści o talentach, w której dwaj słudzy pomnażają swoje 5 i 2 talenty, a trzeci sługa zakopuje swój talent, czyli nie rozwija go. Niektórzy uczniowie zamieścili ilustrację swojego talentu. Kartki z talentami zostały wyeksponowane na gazetce klasowej w klasie 7 a. Każdy z nas ma talent, który należy odkryć i rozwinąć. Często potrzebujemy długich lat na odkrycie naszych umiejętności i dla uczniów klasy 7a była to chwila refleksji, że jestem człowiekiem wartościowym i mogę dzielić się z innymi swoimi talentami. Katecheta - Piotr Kołodziej